GJKKO rrëzon kërkesën e Berishës dhe Malltezit për revokimin e masës së sigurisë, nuk pranohet as kërkesa për përjashtimin e gjyqtares

Gjykata kundër korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka rrëzuar kërkesën e ish kryeministrit Sali Berisha dhe dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezi për të revokuar masën e sigurisë “arrest shtëpie”.

 

Po ashtu GJKKO nuk pranoi kerkesen per perjashtimin e gjyqtares Irena Gjoka.

Ne seancën e sotme, prokuroret e SPAK kane paraqitur pretendimin se Berisha ka shkelur masën e sigurisë arrest ne shtëpi duke futur ne banese dhe kontaktuar me ish-eurodeputetin Elmar Brok dhe gazetaret italian te RAI.

Vijon

Artikulli paraprakVideo/ Kur Sali Berisha ngrinte në qiell Altin Dumanin: Kush e hoqi prokurorin që po luftonte korrupsionin?!
Artikulli tjetërAlibeaj në komisionin e ligjeve: Doni të emëroni njerëzit tuaj për të kapur kreun e SPAK