“European Youth Week”/ Deputetja e PD, Andia Ulliri, merr pjesë si e ftuar në Parlamentin Europian

Në kuadër të javës europiane të rinisë, deputetja e PD, Andia Ulliri, ka marrë pjesë si e ftuar në një vizitë dy ditore në Parlamentin Europian.

“Shqipëria si vend kandidat duhet të ketë prioritet të saj të rinjtë në procesin e integrimit në Bashkimin Europian.” – shkruan Ulliri në një postim të saj në facebook.

Më poshtë i plotë:

Kënaqësi e veçantë të isha në e ftuar në një vizitë dy ditore në Parlamentin Europian në kuadër të “European Youth Week” e organizuar nga Komisioni Europian, si deputete e re e Parlamentit Shqiptar.

E ftuar si folëse në panel diskutimet u fokusuan në procesin e zgjerimit si dhe çfarë roli dhe rëndësie ka ky proces për të rinjtë.

Bashkëpunimi rajonal dhe nismat e përbashkëta mbeten me vlerë në politikat e vendeve tona.

Shqipëria si vend kandidat duhet të ketë prioritet të saj të rinjtë në procesin e integrimit në Bashkimin Europian.

FB IMG 1713020531539

FB IMG 1713020536410

Artikulli paraprak“Do bëhen lepuj, sa t’u bjerë telefoni nga…”, Bejko komenton lëvizjet e Bardhit: Djallëzore dhe imorale
Artikulli tjetërNebil Çika: Unë “bir i armikut” të regjimit komunist