Eurodeputeti: Shqipëria ka ende rrugë të gjatë në luftën kundër pastrimit të parave, KE të vazhdojë të monitorojë

Eurodeputeti David Lega, i njohur për kritikat e tij ndaj qeverisë Rama, shkruan në një postim në tëitter se, Shqipëria ka shumë punë kundër pastrimit të parave.

Po kështu Lega këshillon KE që të vazhdojë monitorimin e qeverisë shqiptare para se të mbahet Konferenca e Parë.

#Shqipëria ka ende një rrugë të gjatë për të bërë në luftën kundër pastrimit të parave.

Komisioni @EU_Comision duhet të vazhdojë të monitorojë progresin dhe pajtueshmërinë në adresimin e rekomandimeve të Task Forcës së Veprimit Financiar (FATF), pasi kjo është një parakusht për KPGJ-në e parë. Duhet më shumë punë!

11 3

Artikulli paraprakZhdukja e ish-kryepolicit malazez, po hetonte trafikun e drogës me policinë shqiptare! A u tradhtua?!
Artikulli tjetërBasha: Dorëzimi përballë atyre që e konsiderojnë 25 prillin fitore të Ramës dhe jo masakër zgjedhore, mund të çojë në përçarje