Emërohet komandanti i ri i Forcës Tokësore. Ja emri

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar emërimin në detyrë të Ilir Xhebexhias, si Komandat të Forcës Tokësore. Pas propozimit të bërë nga Ministria e Mbrojtjes, Begaj më 13 prill ka dekretuar emërimin e tij me dekret të menjëhershëm. Por emri i gjeneralit nuk është i panjohur për drejtësinë, pasi ka qenë komandant i Forcës Detare deri 5 janar 2022. Madje është i paditur së bashku me presidentin për çështjen e pronave të Ushtrisë në zonën e Shëngjinit, e për të hetimi ka nisur që në vitin 2021.

Artikulli paraprakU kujtua dhe Ermirjona Sako për rrugët e Durrësit. Xhiron pa garë 400 MLN Lekë asfalt elektoral
Artikulli tjetërAncelotti i bindur: Më do edhe Perez. Mediat zbulojnë goditjen e parë të Barçës, vjen kapiteni i Man.City