Edi Rama duhet të shpjegojë pse ka frikë nga ekspertiza e Komisionit të Venecias dhe pse i trembet zgjedhjeve demokratike

Reagim i Sekretarit të Përgjithshëm Gazment Bardhi, në emër të PD.

Edi Rama duhet të shpjegojë pse ka frikë nga ekspertiza e Komisionit të Venecias dhe pse i trembet zgjedhjeve demokratike sipas standarteve europiane.

Shqiptarët nuk i kanë borxh Edi Ramës pengmarrjen e Shqipërisë.

Refuzimi brutal i Edi Ramës ndaj apelit të Komisionerit për Zgjerimin në BE z. Oliver Varhelyi është një tjetër dëshmi që për Partinë Socialiste interesi i mafias është mbi interesin e Shqipërisë. Asnjë Kryeministër më parë nuk ka vënë në rrezik integrimin europian të Shqipërisë dhe nuk ka sfiduar hapur Bashkimin Europian për llogaritë e tij politike të ditës.

Artikulli paraprakVdekja e qytetarit në dyert e spitalit, Endri Hasa: Kush nuk i përket partisë, s’ka vend në spitale
Artikulli tjetër“Mezi po pres të vijë koronavirusi në Shqipëri”, infektohet me Covid-19 drejtoresha që bëri deklaratën shokuese