E rëndë në Elbasan-Librazhd, makina bie në lumin Shkumbin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në aksin Librazh-Elbasan, ku një mjet plot me njerëz, ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka rënë në lumin Shkumbin.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 09:10, në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, vendi “Kthesa e Murrashit” , ka dalë një mjet nga rruga dhe për pasojë ka rënë në Lumin Shkumbin.

Në vendngjarje ndodhen shërbimet e policisë Elbasan dhe shërbimet e zjarrfikseve dhe po punohet për nxjerrjen e drejtuesit të mjetit dhe të pasagjerëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Artikulli paraprakRryshfet për xhamat e zinj! 7 të arrestuar, ndër to dhe zyrtarë të Drejtorisë së Transportit Rrugor
Artikulli tjetërRikthim zhgënjyes për Messi-n, PSG eliminohet nga Kupa e Francës