Deputetja Açka: Berisha na ka fyer në mënyrë sistematike, e përdorin si armë kundër nesh

Deputetja e Partisë Demokratike Fultura Açka është e mendimit se PD bëri gabim shumë të madh që nuk doli me 61 kandidatë në zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14 maj. E ftuar në emisionin ‘Kontrast’ në Report Tv, Açka tha se ato hynë në kurthin e Berishës duke i treguar dobësinë si grup parlamentar dhe pranuan kandidatët e Primareve.

‘Ne duhet të kshim dalë në shtator. PD nuk duhet t’ja lejonte vetes të ishte pa kandidatë. Kjo do të na kushtojë. Unë prandaj kam drojë. Kam përshtypjen se ne hymë në kurthin e Berishës. Jemi të afektuar ne jemi një parti pavarësisht se të ndarë. Një pjesë e jona menduan se do të përulej dhe të bashkëpunonte,. Berisha bashkëpunon vetëm kur je i fortë dhe ne i treguam atij dobësinë tonë. Ne i dhamë atij armët tona kjo është një gjë që unë nuk ja pranoj grupit tim parlamentar. Unë kam kërkuar që të vendosim 61 kandidatë. Por ne nuk e bëmë këtë gjë dhe shqiptarët kanë të drejtë të na quajnë frikamanë. Ne e bëmë këtë për Sali Berishën. Na kanë fyer në mënyrë sistematike, dhe e përdorën si armë kundër nesh. Ne tentuam ti bëjmë demokratët në bazë bashkë që të merrnin bashkitë si të mundeshin.’- tha Açka.

Exit mobile version