Deputeti i PD, Arbi Agalliu denoncon blerjen e votave në Vlorë

Deklaratë!

Megjithëse heshtje zgjedhore, hajdutët e votës vijojnë përpjekjet për të deformuar vullnetin e votuesve në Bashkinë Vlorë.
Ju bëj thirrje kujtdo që po tenton të intimidojë demokratët dhe vlonjatët, kujtdo që po tenton të blejë votën e tyre me të gjitha format, do të përballen me ligjin.
I bej thirrje çdo qytetari të denoncojë çdo përpjekje për deformimin e votës së tyre dhe institucioneve përkatëse të zbatojnë ligjin.

Artikulli paraprak“Jam miku i Fredit, hajde në tualet”! Dalin përgjimet, ja si u arrestua kandidati i Berishës
Artikulli tjetërBënte presion qytetarëve për fushatën zgjedhore, pezullohet efektivi i policisë në Vlorë