Denoncimi nga kryetarja e grupit të këshilltarëve të PD, në bashkinë Tiranë, Enriketa Papa: Miliona euro vjedhje, por bashkia nuk jep 2.2 milion lekë për fëmijët në nevojë

Kryetarja e grupit të këshilltarëve të PD më bashkinë Tiranë, Enriketa Papa, ka denoncuar gjatë mbledhjes së Komisionit të Ekonomisë në KB Tiranë, faktin që 100 fëmijëve nuk iu është dhënë 220.000 leket te 1 viti, ne kuader te projektit “Bejme detyrat ne shtepi” si kompesim i bukes se perditshme per 11 shkolla ne Tirane. Sipas zonjës Papa, bashkia është kapur në flagrancë duke vjedhur miliona euro, por nuk gjen dot 2.2 milion lekë për fëmijët në nevojë.

Postimi i plotë i Enriketa Papës:

Ne mbledhjen e komisionit te arsimit ne Keshillin Bashkiak te Tiranes, po diskutojme se pse nuk u jane dhene 220.000 leket te 1 viti, 100 femijeve ne Tirane ne kuader te projektit “Bejme detyrat ne shtepi” si kompesim i bukes se perditshme per 11 shkolla ne Tirane.
100 femijeve nga kategorite me vulnerabel ne Tirane nuk ju eshte dhene kompesimi i bukes se perditshme ne shkolle, sepse drejtorite e Bashkise Tirane, nuk jane marre vesh me njera-tjetren. Nderkohe qe 100 femijet dhe familjet e tyre jane privuar nga ky kompesim, Bashkia Tirane i ka gjetur 6 milione euro per nje incinerator qe nuk ekziston.
Por per 100 femije te kategorive sociale nga me vulnerablet , nuk ka gjetur dot 2,2 milione leke te vjetra!

Artikulli paraprakDenoncimi i PD Vlorë: Skema e PS për të vjedhur në Ujësjellësin e bashkisë
Artikulli tjetërAzilet me kushte skandaloze dhe të pa certifikuar, ankesat “shmangen” me ilaçe për gjumë