Bejko takon ish-zyrtarin e Bashkisë Berat: Së bashku bëmë të mundur futjen e Beratit në UNESCO

Kandidati i PD për Tiranën, Roland Bejko ka zhvilluar nje takim me ish zyrtarin e Bashkise Berat, Kadri Kuka. Ne takimin me te Bejko nenvizoi bashkepunimin e shkelqyer ne kohen kur ky i fundit mbante detyren e Prefektit te Beratit, ne futjen e Beratit ne UNESCO, organizaten nderkombetare te trashegimise boterore. Me poshte statusi i tij ne rrjete sociale.

Me Kadri Kukën ish drejtorin e kulturës në Bashkinë Berat, një nga bashkëpunëtorët në hartimin e dosjes për Beratin në UNESCO.

Diskutuam për periudhën që unë kam qenë prefekt i qarkut në 2005- 2007.

Më vjen mirë që edhe pse kanë kaluar vite nga ajo periudhë kolegët që kemi punuar, ruajnë respekt për angazhimin tim.

Kadriu ka shkruar edhe një libër, “Beratasit nëpër Botë”, ku pjesë më ka bërë dhe mua, si prefekti që bashkëpunoi me të gjithë, pavarësisht bindjeve politike, në hartimin me sukses për dosjen e UNESCOS.

#Voto6 #VotoPD9 #VotoRolandBejko
#FrymemarrjeperTiranen
#FrymemarrjeperShqiperine #ZgjidhPartineDemokratike #Demokratëtjanëbashkë #EardhmjaështëPD

Artikulli paraprakAlibeaj: Shoqëria duhet ta largojë me neveri mentalitetin berishist!
Artikulli tjetërAnila Toto, intelektualja vlonjate që kandidaton për PD në Këshillin Bashkiak Vlorë