Bejko takime në Njësinë 2: Taksa te ulëta dhe përmirësim të cilësisë së jetesës për qytetarët e Tiranës.

Kandidati i Pd per Tiranen, Roland Bejko ka vijuar fushaten me takime me qytetaret ne Njesine 2. Gjate diskutimeve me ta ai u njoh me problematikat e zones. Bejko o zotua se Bashkia nen drejtimin e tij do te ule taksat, do te heqe monopolet tregtare dhe do te permiresoje nivelin e jeteses ne Tirane. Me poshte statusi i tij ne rrjete sociale.

Në njësinë bashkiake nr 2, vijuam takimet derë më derë dhe duke u takuar direkt me qytetarët e Tiranës.

Në çdo zonë që shkel dhe flas me qytetarët kërkesat janë të njëjta, biznesi kërkon taksa të ulëta që do t’ja u ofrojmë✅️

Ç’monopolizim të tregut të fruta perimeve, që ne do ta heqim✅️.

Pa harruar cilësinë e ajrit dhe ujë 24 orë.

Jam i habitur si ka mundësi me taksa kaq të larta dhe buxhet 250 milion euro, bashkia e Erjon Veliajt nuk i dhënë zgjidhje këtyre problemeve.

Në 14 Maj, është koha për të reaguar me votë për harresën dhe abuzimet e kësaj bashkie❌️

VOTONI #PARTINEDEMOKRATIKE

#Voto6 #VotoPD9 #VotoRolandBejko
#FrymemarrjeperTiranen
#FrymemarrjeperShqiperine #ZgjidhPartineDemokratike #Demokratëtjanëbashkë #EardhmjaështëPD

Artikulli paraprakDega 7 në Tiranë fushatë për Bejkon dhe PD: PD forcë kryesore e së djathtës shqiptare
Artikulli tjetërBejko takime me qytetarë në Rrugën e Durrësit: Do të investojmë në infrastrukturë, përmirësojmë ekonominë e Tiranës dhe rrisim cilësinë e jetesës.