Bejko: Në çdo lagje do të ketë shkollë deri në 15 min larg nga banesa e qytetarëve.

Kandidati i PD per Tiranen, Roland Bejko, ne nje takim me qytetare me fokus edukimin dhe arsimin ka premtuar se nen drejtimin e tij, cdo lagje do te kete shkollen e saj e nje largedi te arsyeshme per cdo qytetar.
Me poshte statusi i tij ne rrjete socialem

Ne kemi program që në çdo lagje do ketë një shkollë 15 min larg banesës së qytetarit, janë kriteret që ka vënë BE dhe ne do t’i zbatojmë. Kopësht, çerdhe, shkollë 15 minuta larg banesës. Që do të thotë s’do ketë më shkolla me 40 nxënës dhe s’do ketë më shkolla me dy dhe tre turne siç ndodh sot. Do të jetë priroritet i joni, i të gjitha prioriteteve. Se çështjet e edukimit janë ato që mbajnë një shoqëri në këmbë.

#Voto6 #VotoPD9 #VotoRolandBejko
#FrymemarrjeperTiranen
#FrymemarrjeperShqiperine #ZgjidhPartineDemokratike #Demokratëtjanëbashkë #EardhmjaështëPD

Artikulli paraprakBE do godasë “non gratat”. Do ndalohet hyrja dhe bllokohen
Artikulli tjetërPD, Alibeaj ‘skanon’ partinë një javë para zgjedhjeve