Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të dramaturgut, “Mjeshtrit të Madh”, Fadil Kraja

Ndarja nga jeta e “Mjeshtrit të Madh” Fadil Kraja, na hidhëron të gjithëve, duke e bërë të sotshmen një ditë të trishtë për artin, Shkodrën, Shqipërinë. Kalimi i tij në amshim ndërpret një jetë të pasur e krijuese, që do të lërë një gjurmë të përjetshme në kulturën shqiptare. Ngushëllime të sinqerta familjes, miqve dhe kolegëve! U prehtë në paqe!

Artikulli paraprakJo parajsave fiskale në pasurinë kombëtare!
Artikulli tjetërVrasja makabre e fëmijës, lajthit ministrja e Ramës: “Nuk kam kohë të flas…”