Apeli i GJKKO-së lë në fuqi masën e arrestit për Sali Berishën dhe Malltezin

Apeli i GJKKO-së ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest shtëpie” për Sali Berishen dhe dhëndrin e tij, Jamarbër Malltezi.

Njoftimi i GJKKO:

Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, me trup gjykues monokratik të përbërë nga gjyqtarja Iliriana Olldashi, sot më 18.06.2024, shpalli vendimin mbi çështjen penale nr. 130 akti, datë 11.06.2024 regjistrimi, regjistruar mbi ankimin e personave nën hetim/ankues S.B. dhe J.M., me objekt: “Ankim ndaj vendimit nr. 245 akti, datë 21.05.2024 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar (me objekt: Informacion dymujor në kuadër të procedimit penal)”, dhe vendosi

Miratimin e vendimit nr. 245 akti, datë 21.05.2024 të Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsion dhe Krimin e Organizuar.

Artikulli paraprakIsh-deputetja e PD sot me Berishën, paraqitet në SPAK
Artikulli tjetërTheu hundën, Kylian Mbappe shmang operimin, francezi do të luajë me maskë