Ambasada e SHBA shprehu mbështetjen ndaj SPAK, reagon Prokuroria e Posaçme: Do vijojmë luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri!

Prokuroria e Posaçme, ka shprehur falënderimet ndaj Ambasadës Amerikane dhe të Ngarkuarin me punë David G. Wisner, për mbështetjen e tyre ndaj SPAK dhe institucioneve të drejtësisë, si dhe për letrën personale mbi vlerësimin e raportit vjetor të prezantuar në KLP.

Në një reagim në “X”, SPAK nënvizon angazhimin maksimal për të përmbushur misionin kushtetues në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri

“SPAK falenderon të Ngarkuarin me punë David G. Wisner dhe Ambasadën e SHBA në Tiranë, për letrën personale mbi vlerësimin e raportit vjetor të prezantuar në KLP.

SPAK nënvizon angazhimin maksimal për të përmbushur misionin kushtetues në luftën kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar në Shqipëri.”, thuhet ne reagimin e SPAK.

Artikulli paraprakKur t’i trokasë drejtësia në derë, do thotë: “Ja, s’jam mirë nga trutë!”
Artikulli tjetërPse emëruat drejtor IT një person pa certifikatë sigurie? Rrumbullaku kyç gojën: I jap llogari vetëm…