Allegri rikthehet tek Juventusi

Massimiliano Allegri edhe zyrtarisht është trajner i Juventusit.

Ai do të zëvendësojë të shkarkuarin, Andrea Pirlo.

Allegri rikthehet në stolin e Juves pas disa viteve të suksesshme.

Që kur u largua nga vitin 2019, ai nuk ka drejtuar asnjë skuadër, duke shfrytëzuar këtë kohë për të pushuar dhe për qëndruar më afër familjes.

Exit mobile version