Allegri rikthehet tek Juventusi

Massimiliano Allegri edhe zyrtarisht është trajner i Juventusit.

Ai do të zëvendësojë të shkarkuarin, Andrea Pirlo.

Allegri rikthehet në stolin e Juves pas disa viteve të suksesshme.

Që kur u largua nga vitin 2019, ai nuk ka drejtuar asnjë skuadër, duke shfrytëzuar këtë kohë për të pushuar dhe për qëndruar më afër familjes.

Artikulli paraprakRikthehet çështja “Tahiri”, ja kush do ta gjykojë ish-ministrin e Ramës
Artikulli tjetërMourinho telefonon Ronaldon