Aksidenti tragjik në Bullgari, Basha: I shokuar! Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një mesazh ngushëllimi shpreh dhimbejn për aksidentin tragjik në Bullgari ku si pasojë e përplasjes së autobusit, kanë ndërruar jetë të 46 shqiptarë nga Maqedonia e Verut.

“I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari që shkaktoi humbjen e kaq shumë jetëve të pasagjerëve, përfshirë shumë bashkombas tanë e mes tyre shumë të mitur”, shkruan Basha në mesazhin e tij.

Mesazhi i kryetarit Basha

I shokuar nga tragjedia e tmerrshme në Bullgari që shkaktoi humbjen e kaq shumë jetëve të pasagjerëve, përfshirë shumë bashkombas tanë e mes tyre shumë të mitur. Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave. Zoti ju dhënë forcë në përballimin e kësaj dhimbje të tmerrshme.

Artikulli paraprakAksident tragjik në Bullgari! Autobusi përplaset dhe merr flakë, 46 shqiptarë nga Maqedonia e Veriut humbin jetën
Artikulli tjetërPublikohen emrat e 45 viktimave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari