77 vjetori i lindjes, Berisha: Mirënohje e thellë për Presidentin e pavdekshëm Dr. Ibrahim Rugova!

Sot ditelindja e Presidentit te pavdekshem Dr Ibrahim Rugova

Te dashur miq, sot eshte ditelindja e presidentit te pavdekshem te Kosoves Dr Ibrahim Rugova. Sot ne 77 vjetorin e lindjes Familja Rugova, miqte, te afermit dhe qytetaret e Kosoves dhe mbare kombi shqiptar perulen me nderimin me te madh, mirenjohjen me te thelle para kujtimit te Presidentit te ndjere Dr Ibrahim Rugova, intelektualit mendjendritur, shtetarit dhe politikanit gjeni e vizionar, arqitektit te Kosoves se lire, te pavarur.

Ne nje qendrim antikombetar Edi Rama bllokon me urdher te Beogradit prej 6 vitesh me radhe vendosjen e shtatores te Presidentit te ndjere Dr Ibrahim Rugoves ne Tirane por Ai ka nje fole ne zemren, ne lirine e çdo shqiptari dhe jeton dhe do jetoje per jete te jeteve ne kujtesen historike te kombit tone. sb

Artikulli paraprakFamiljarë të Damian Gjiknurit tjetërsojnë mijëra metër katrorë pronë në jug të vendit. Agalliu kërkon shpjegim për këtë rast
Artikulli tjetërBasha: Përgjegjësia e pashmangshme e kryetarit të PD është të vendosë interesat e Partisë Demokratike të parat