“Avioni privat i Ramës”/ Basha publikon shifrat: Shpërdorim i taksave të qytetarëve më të varfër në Europë

Vetting, që politikanët të punojnë për familjet shqiptare, jo për oligarkët

Në 52 milionë eurot që shpenzohen për luksin qeveritar, bëjnë pjesë edhe milionat që Rama shpërdoron për fluturimet e tij me avionin privat, me flatrat korruptive të një kompanie ajrore të ekspozuar edhe nga Transparency International.

Ky shpërdorim i taksave të qytetarëve më të varfër të Europës, tregon pse vettingu në politikë është i domosdoshëm për të pasur politikanë që punojnë për familjet shqiptare, jo për veten, krimin e organizuar dhe oligarkët.

Artikulli paraprak“Na lini rehat në shtëpitë tona”, banorët e “5 Majit” në protestë kundër shembjes së shtëpive
Artikulli tjetërÇmontimi i Rafinerisë së Ballshit, Alibeaj pyet kryeministrin: Për llogari të kujt oligarku po çon uzinën për skrap