Zhupa i përgjigjet Veliajt: Jep llogari për shpifjet!

“S’mund të çojë kasetat e tij të gatshme në SPAK”. Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa i përgjigjet Veliajt: Të japë llogari për shpifjet. Vettingu në politikë këput fijet e pushtetarëve me krimin

Erioni i propagandës nuk mund të cojë kasetat e tij të gatshme ne SPAK. Atje ai duhet të shfaqet live dhe të dëshmojë për shpifjet që i rëndojnë ligjërisht.

Koha e akuzave të rreme, e gënjeshtrave dhe e baltës mbi kundërshtarin duhet të marrë fund.

Për ta konkretizuar këtë akt duhet miratuar sa me shpejt vetingu i politikaneve në mënyrë që çdo i zgjedhur në këtë vend të japë llogari për pasurinë e pajustifikuar dhe lidhjet me krimin.

Vetëm kështu lidhjet e politikës me krimin dhe korrupsionin mund të ndahen përfundimisht dhe shqiptarët te kenë klasën politike që meritojnë.

Artikulli paraprakPE, 1 minut heshtje për 46 shqiptarët që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari
Artikulli tjetërPS rrëzon planin hetimor për zgjedhjet. Alibeaj: Skenar kundër hetimit të masakrës zgjedhore nga qeveria