Rriten aplikimet për azil në BE, Basha: Fundi i kësaj katastrofe kombëtare, kërkon një përballje frontale me korrupsionin

Vettingu në politikë thyen bashkëpunimin politikë-krim-oligarki

Me përjashtim të një lufte civile, një nga arsyet madhore pse njerëzit largohen nga vendi i tyre është korrupsioni. Rritja e aplikimeve për azil në vendet e BE-së dëshmon edhe njëherë se masakra e 25 prillit nuk zgjidhi asgjë për shqiptarët.

Fundi i kësaj katastrofe kombëtare, kërkon një përballje frontale me korrupsionin, duke thyer bashkëpunimin mes politikës, krimit dhe oligarkisë, që ka shkërmoqur demokracinë dhe po mbyt të ardhmen e Shqipërisë duke e bërë të pajetueshme për familjet shqiptare. #vettingnëpolitikë

111 2

Artikulli paraprakBasha: Kuvendi thirret më 18 dhjetor në një rrethanë të imponuar nga zoti Berisha
Artikulli tjetërPD: Shqipëria nuk po gjen qetësi nga ngjarjet kriminale, Rama dhe qeveria e tij është gjunjëzuar para krimit!