Basha: Vetingu në politikë shkëput Shqipërinë nga kthetrat e korrupsionit, ndëshkon politikanët e korruptuar

Në sytë e shqiptarëve dhe mbarë botës, Shqipëria është një shtet i kapur nga korrupsioni, ku fuqia e pushtetit rritet, ndërsa mirëqenia e qytetarëve vetëm bie.

Që pushteti t’u kthehet qytetarëve, duhet të marrë fund pandëshkueshmëria e politikanëve të korruptuar, duhet pastruar politika nga abuzuesit që janë pasuruar në kurriz të qytetarëve, duhet një orë e më parë #vettingnëpolitikë

Artikulli paraprakIna Zhupa: Edi Rama po riciklon premtimet e pambajtura për arsimin
Artikulli tjetërBasha poston videon: Sali Berisha nuk e ka luftën me mua, e ka me SHBA për interesat e tij personale