Tabaku: Rama dogji ligjet dhe kushtëtutën duke i ofruar në pjatë të florinjtë 400 milionë euro Mërtirit dhe mafies së inceneratorëve

“Do të rrisë përsëri tarifat e pastrimit, që t’i çojë para inceneratorëve”. Jorida Tabaku: Rama dogji ligjet dhe kushtëtutën duke ia ofruar në pjatë të florinjtë 400 mln euro Mirel Mërtirit dhe mafies së inceneratorëve 🛑Një kryeministër që drejton një shtet të kapur shndërrohet në mburojën politike të atyre qe marrin kontrata nga pushteti. 📍U dogjën plehrat në Fier, Durrës e Kavajë për të furnizuar me kontrata të majme pronarin e Inceneratorëve. U mbuluan qytetet e mëdha të Shqipërisë nga tymi plehrave. U rritën tarifat e pastrimit në Tiranë, Durrës, Kavajë e Shijak. Dje doli përsëri dhe deklaroi që do të rrisë përsëri tarifat e pastrimit, që t’i çojë para inceneratorëve. ❌Prandaj i njëjti person dogji ligjet dhe kushtëtutën duke ia ofruar në pjatë të florinjtë 400 mln euro përmes 3 kontratave korruptive Klodian Mirel Mërtirit të inceneratorëve. 🕵Aq frikë saqë vonon dhe ngritjen e Komisionit Hetimor të inceneratorëve me lloj-lloj pretekstesh. Kjo është kapja e shtetit! #taskat #tirana #albania #shqiperia #tarifatvendore #inceneratoret #kapjashtetit #Transparencyinternation #korrupsioni #buxhetishtetit #durres #kavaja #fieri

Artikulli paraprakIncidentet në ndeshjen me Poloninë, FIFA merr vendimin ndaj Shqipërisë
Artikulli tjetërFoto/ Banorët në protestë kundër vendimit të qeverisë, bllokohet autostrada Lushnje-Fier