Basha pret ambasadorin e Austrisë: Mirënjohje për ndihmën e palëkundur në rrugëtimin europian të Shqipërisë

Kryetari i PD, Lulzim Basha priti ambasadorin e Austrisë, Dr.Christian Steiner.

Kënaqësi të prisja ambasadorin e Austrisë, Dr.Christian Steiner! Miqësia historike midis dy vendeve tona ka qenë një aset i çmuar në rrugëtimin e Shipërisë në arenën ndërkombëtare, prej ditëve të para të shtetit tonë.

Mbështetja e Austrisë nuk mungon edhe sot, kur vendi ynë ndodhet përballë sfidës së integrimit. Ndaj i shpreha mirënjohjen tonë Dr. Steiner, për ndihmën e palëkundur në rrugëtimin europian të Shqipërisë dhe në ndërtimin e një të ardhmeje më te mirë për qytetarët shqiptarë.

2 13

Artikulli paraprakRritja e çmimeve/ Eurostat: Inflacioni në shtator u rrit me 2.6%
Artikulli tjetërVrasja e anëtarit të Bandës së Lushnjes, çfarë filmuan kamerat e sigurisë…