Basha takon ambasadorin italian Fabrizio Bucci 

Sot prita me kënaqësi të madhe ambasadorin, Fabrizio Bucci. Me Italinë na lidh jo vetëm e kaluara, historia jonë dhe vlerat tona, por mbi të gjitha e ardhmja dhe shpresa e përbashkët për t’i parë popujt tanë gjithnjë e më afër dhe më të bashkuar brenda BE-së.

Artikulli paraprakBardhi: Ka ardhur momenti që në institucionet më të larta shtetërore të kemi persona të palidhur me krimin
Artikulli tjetër“Integrimi nuk është prioritet për qeverinë”, Jorida Tabaku tregon 9 pikat e dobëta që po lënë shqiptarët jashtë Europës