Basha zbardh takimin me delegacionin amerikan: Ndava me ta shqetësimin tonë për situatën në Shqipëri

Kënaqësi të mirëprisja delegacionin e Kongresit amerikan dhe ambasadoren Yuri Kim dhe t’u shprehja mirënjohjen time dhe të PD për mbështetjen e jashtëzakonshme që SHBA i kanë dhënë Kombit shqiptar.

Ndava me ta shqetësimin tonë për situatën në Shqipëri, nivelin e lartë të korrupsionit, masakrën zgjedhore dhe lidhjet e politikës me krimin. Diskutuam edhe për situatën në Kosovë dhe rajon. Mbyllja sa më e shpejtë e bisedimeve Kosovë-Serbi me njohjen reciproke, do t’i shërbente paqes dhe stabilitetit në rajon, që sot mbetet i brishtë.

Ritheksova se për mua dhe PD, SHBA janë partneri ynë strategjik dhe bashkëpunimi sa më i ngushtë ekonomik, politik dhe në fushën e sigurisë është prioritet kryesor i yni.

11 2

Basha2 1

Artikulli paraprak“Anglia do të ketë kufizm të energjisë”, Britania i ‘përgjigjet’ Ramës: Krizë?! Ne e kemi siguruar energjinë deri në vitin 2025
Artikulli tjetërTropojanët duhet të udhëtojnë qindra kilometra për një vulë çertifikate apo vërtetim