Rama duhet të shpjegojë se çfarë katastrofe ka projektuar ta çojë vendin këtë herë?

Nga Tritan SHEHU

Sot, Rama kur thote: “kriza” energjitike goditje si Covid, duhet te shpjegoje se deri ne çfare katastrofe ka projektuar ta çoje vendin kete here.

Se me Covid-in deri tashti na ka bere ta “paguajme” me 16 mije te vdekur, mbi 150 M.Euro te paguara nga xhepi i qytetareve, shendet te shkaterruar.

Edhe “fushaten” Covid e filloi nje dite duke projektuar “kodra me varre”, autokolona me arkivole, tankse e autoblinda neper rruge…..pastaj zhdukje, fshehje,”avullim” te tij!

Dhe ne fakt e shpuri vendin deri aty, deri ne “gremine” me keqmenaxhimin e tij.

Keshtu tashme kemi arritur ne “majen” e Botes per numrin e viktimave, per mjeket e humbur, demin shendetesor e ekonomik te qytetareve.

Dhe per kete “krize” keshtu doli, nje te djele, duke ndjellur me te keqen, duke bere Kasandren.

Pra realisht rreziku eshte i madh:

Por kete here jo nga “kriza” reale, por nga ajo, qe Rama ka ne mendjen e tij, ka ne projeksionet e tij.

Ne ate qe ky Kryeminister e Qeveri e deshtuar, ne amulli e coroditje te plote, kerkon t’i ofroje perseri shqiptareve.

Per te keqen e tyre!

Dhe kjo do vazhdoje deri sa ky rregjim te shembet.

Tjeter “mjekim” nuk ka, as “ilace”, as “vaksina”.

Duhet vetem “kirurgji”, dhe shume e gjere kjo!

Artikulli paraprakNuk ka krizë energjetike, por Ramës i interesojnë vetëm PPP-të
Artikulli tjetërRritja e çmimeve, qytetarët shpërthejnë ndaj Ramës: Po varfëron popullin për të sunduar!