Bejko takon ish-deputetin e PD, Vasil Gjika: Ndarja nga e shkuara është mision historik i PD.

Kandidati i PD per Tiranen, Roland Bejko e nisi diten e sotme me nje takim me ish deputetin e PD, Vasil Gjika. Se bashku ata ndane bindjen se vetem duke u ndare nga e shkuara problematike, PD mund te ecen perpara me vlerat edhe aspiratat mbi te cilat u themelua. Me poshte statusi i tij ne rrjete sociale.

Me ish deputetin e Partisë Demokratike Vasil Gjika, diskutuam gjatë mëngjesin e sotëm për zgjedhjet lokale të 14 Majit dhe programin politik.

Fati dhe e ardhmja e Partisë Demokratike mori një vëmendje të madhe të takimit tonë.

Bashkë me Vasilin ndamë të njëjtim mendim, se PD ka misionin historik që të ndahet nga e kaluara e për të vijuar misionin e filluar në vitet 90, për një Shqipëri Euroatlantike.

#Voto6 #VotoPD9 #VotoRolandBejko
#FrymemarrjeperTiranen
#FrymemarrjeperShqiperine #ZgjidhPartineDemokratike #Demokratëtjanëbashkë #EardhmjaështëPD