Mbërrin ‘mini-pranvera’, ja çfarë parashikojnë sinoptikanët të ndodhë nga e enjtja dhe në fundjavë

Këtë javë mbërrin ajo që sinoptikanët e kanë quajtur ‘mini-pranvera’ në mes të dimrit, ku temperaturat parashikohet të arrijnë deri në 19 gradë.

Nga pasditja e të mërkurës deri në fundjave do te rikthehet moti i kthjellët në të gjithë vendin.

“Nga dita e enjte deri në fundjave do ketë rritje të ndjeshme të temperaturave deri në 19 gradë, temperatura tipike të pranverës dhe pse jemi në dimër”, tha sinoptikania e Meteoalb

 

(Rilindja Demokratike)