Ballina Kryesore Pas SHBA dhe BE mbështet PD për hetimin e aferës së inceneratorëve

Pas SHBA dhe BE mbështet PD për hetimin e aferës së inceneratorëve

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luiggi Soreca përmes një mesazhi në rrjetet sociale thekson se është me rëndësi që të vijojë puna në Komisionin Hetimor për inceneratorët.

“E rëndësishme që puna e Komisionit Hetimor të Parlamentit për inceneratorët të vazhdojë. Transparenca dhe llogaridhënia janë parimet kryesore të BE-së. Lufta kundër korrupsionit është një prioritet kryesor për BE dhe për Shqipërinë në rrugën e saj integruese.”, shkruan Soreca në Twitter.

 

 

 

 

 

 

Exit mobile version