Kryetari i PD, Lulzim Basha,  mesazh për ndarjen nga jeta të Presidentit të Parlamentit Europian, David Sassoli

Thellësisht i trishtuar për ndarjen nga jeta të David Sassoli, Presidentit të Parlamentit Europian, miku i mirë i shqiptarëve dhe mbështetës i sinqertë i aspiratës tonë kombëtare për integrimin europian. Ngushëllimet më të ndjera familjes, miqve dhe bashkëpunëtorve të tij për këtë humbje pikëlluese.
U prehtë në paqe!