Ronaldo i ofron përkrahje futbollistit që po lufton për jetën

Cristiano Ronaldo i ka ofruar mbështetje futbollistit anglez në Australi, Danny Hodgson, i cili po lufton për jetën.

Hodgson, i cili luan për ECU Joondalup në Premierligën Kombëtare të Australisë, u shtrua në spitalin Mbretëror të Perthit, pasi u rrah brutalisht derisa po ecte në stacioni ne trenit më 4 shtator.

Sulmuesi anglez iu nënshtrua një operacioni emergjent, para se të vendosej në koma të përkohshme dhe tani po qëndron në njësinë e kujdesit intensiv në gjendje të qëndrueshme por kritike.

Hodgson i mbushi 26 vjet të dielën dhe yllin i Manchester Unitedit Ronaldo ia dërgoi atij një video mesazh personal për shënimin e këtij rasti.

“Përshëndetje Danny, sapo dëgjova për rastin tënd, shpresoj se do shërohesh shumë shpejt”, i tha Ronaldo Hodgsonit në video.

“Të ftoj të vish dhe ta shikosh një ndeshje tonë në Mançester, prandaj të uroj shërim të shpejtë. Kujdesu për veten”, shtoi ai.

2 10