Vritet me armë person në Tropojë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e stome në Tropojë, ku është ekzekuruar me armë një person.

Policia ka identifikuar dhe ka shpallur në kërkim autorin e dyshuar.
Burimet bëjnë me dije se shkak për vrasjen dyshohet të jetë bërë një konflikt

Autori i vrasjes dyshohet se është zjarrfikës. Dyshohet se Altin Ismajlisufaj dhe viktima Isat Goçaj kishin konflikte pronësie që çuan në vrasjen me armë zjarri.

Ismajisufaj është në kërkim nga Policia pasi pas vrasjes në fshatin Çerem ku banonin të dy është larguar në drejtim të paditur.

auto Altin Ismajlisufaj1630770207

Autori i vrasjes Altin Ismajlisufaj