Zbulohet mesazhi/ Rama aktivizon patronazhistët për të mbrojtur vendimin për afganët: Thoni që janë të pasur

Ndërsa qytetarët dhe komentuesit në rrjete sociale po kritikojnë ashpër vendimin jo transparent të kryeministrit Rama për të sjellë 2 mijë afganë në Shqipëri, ka angazhuar patronazhistët për të mbrojtur afganët në rrjetet socilaie.

Zyra e agjitacionit pranë PS ka filluar punën për t’u mbushur mendjen shqiptarëve se afganët që po vijnë janë intelektual dhe të pasur.

Në një mesazh të siguruar nga Syri.net, zyra e PS u bën thirrje patronazhistëve që të jenë sa më aktivë në rrjetet sociale për të mbrojtur ardhjen e afganëve.

auto q2wsavxc1629140704 1