Skandali/Dëshmia e zjarrfikësve nga Kosova: Pas betejës me flakët na lanë pa ujë dhe ushqime në Shqipëri

Sjellje banditeske e narkoshtetit ndaj zjarrfikesve te Kosoves.

I lene pa uje, ushqime,
dhe pa shtresa pa asnje falenderim!
Kjo eshte fryma antikosove qe argati i presidentit te serbomadhise Vuçiç ka futur te narkozyrtaret e tij horra me urdher te padronit te tij!
Lexoni denoncimin e zjarrfiksit dixhital. sb

Pershendetje i nderuari i Shqiperis.per mua ke qen je dhe do te jesh gjithmon Deshta me nda nji shqetesim me ty Jam me profesjon Zjarrfikes +Zhytes.ose siq i thoni ju Pelumbardh Per mua ishte hera e 3 qe vija ne Shqiperi si misjon nga Kosova ne Shqiper Hera e par ishim ne Shkoder ne nuk me kujtohet sakt cili vit gjat permbytje qe kishte atje.cdo gja ka qen ne rregull si mik pritja si akomodimi ushqimi me gjith ato veshtirsi qe i kishte shqiperija pet neve jan kujdes me gjitha te mirat.

Me nji fjal gjat punes na kan taku si Topalli Olldashi shum kryetar komunash.erdhi dita me u pershendet mbas 2 jav qendrimesh ne Shkoder.jemi nda me mirnjohje nga kryetari i komunes secili nga pjestaret qe ishim.me faleminderime vllazerore Se fundi ishim prap ne vlor para 4 vite ose 5 prap vershime. Njej kemi kalu supet ne cdo aspekt mik pritja e mir E ksaj here ishim ne kalimash nji makin e policis kishte qen ne patrollim tek ura e kuksit na sheh me makina zjarrfikse na pyt se ka po shkojm i tregojme nuk ishem vetem me makinen ton po ishim me disa makina te zjarrit edhe makina gjipa gjithsej 38 nga kosova vetem zjarrfiksa Edhe na dergojne deri tek hyrja e tunelit Kalimash aty vetem disa auto polices edhe forca zjarrfikse te shqiperis

Aty mbas nja 20 minuyash vjen edhe ministri i kosoves xhelal shfeqla na takon aty te gjithve neve.edhe mberrijne aty disa gazetar me kamera flasin me te edhe nji gazetare nga shqiperija i thot keshtu Si eshte e mundur qe nji minister i punve te jashtme te kosoves vjen me forcat e veta ne shqiperi,e ku eshte homologu juaj i Shqiperis Edhe aty me le ta kuptoj se dishka nuk osht ne rregull Ne zjarrin edhe kushte pet pun at nat nuk ishin pet pun edhe qe zjarrfiksit aty qe ishin munden vet po na u kerku nga ne qe te kthehemi ne kuks te shkojm ne konvikt.edhe ashtu vepruam e neser ne mengjes ne ora 5 me u nis ne me shku ne malin e zi ashtu po u qujke ajo pjesa e nal e maleve. Edhe ashtu vepruam te neserme Akomodimi ne konvikt katastrof ne mbetem 6 nga gjakova na than ska mo.dhoma e objekti ishte 3 kat deri sa na ngjiten ne katin e 3 me zot as jasteka as kurgjo me insistimin ton na prun ama me zor Ushqimi katastrof

Te nesermen shkuam nalt filluam punen ska uj ska ushqim

Kerkonim nga pergjegjsi i jon i kosovej uj ai ngriti duart e tha nuk osht faji im se ketkeseb kur e kan ba i kemi pyt pet fjetje ushqim buk e uj kan than qe krejt i sigorojme ne E deri dikut vo na sollen 3 rriska buk nji konzerv peshku patligjon e kastravec uj te nxeht e vetem nji shihe uj pet person Po krejt ma e keqja ishte kthimi jon per kosove As percjelle nga policija as nga ndonje person i lart shtetror e as institucional Ashtu te lodhun te rraskapitur mbrasht ne kosoven tone te vetem pa falemnderim pa kurgjo Kjo ishte pervoja ime edhe e kolegve te mi me rrespekt pet ty e familjen tende zoti e bekoft Shqiperin prano shum te fala nga une ju dua me gjith shpirt e zemer Turpi e mbuloft Edi Ramen.