Ballina Aktualitet Reagimi i fortë ndaj Veliajt: Delenxhi që përdor edhe shëndetin për propagandën...

Reagimi i fortë ndaj Veliajt: Delenxhi që përdor edhe shëndetin për propagandën e tij idiote

Nga Petrit VASILI

Veliaj mashtrim idiot se 99% e shqiptarëvë janë vaksinuar, ndërsa Manastirliu thotë 24%! Manastirliu deklaron pak ditë më parë se vetëm 24% e popullatës është vaksinuar.

Ja çfarë thotë konkretisht Manastirliu:

“Mbulesa vaksinale po rritet, sidomos ajo që është e rëndësishme po rritet mbulesa me dy dozat. Pra jemi 24% e popullatës me dy doza”.

Ndersa Erion Veliaj deklaron se 99% e popullates eshte vaksinuar. Ja çfare thote Veliaj:

“Nëse nuk vaksinohesh, nuk ke pse e mban peng qytetin që të kthehet në jetën e tij normale. Sepse i bie që 1% e shoqërisë dikton 99% të të tjerëve. Nëse s’do të vaksinohesh, rri ti në shtëpi dhe beso idiotësitë e portaleve”- tha Veliaj”.

Ministrja thote 24% jane vaksinuar, ndersa ky i Bashkise thote 99%.

Delenxhi që përdor edhe shendetin për propagandën e tij idiote.

Ka ndonjë njeri me mend, përjashto mediatikët që hanë çorbën e qelbur të tij, që beson këtë Veliajn. Sharlatan të tillë ky qytet s’ka parë ndonjëherë.

Kush i beson ka probleme me veten.

Exit mobile version