Ballina Aktualitet Dy “krimet” e prokurorit Hajdarmata, Paloka: Përgjoi kriminelët që manipuluan zgjedhjet në...

Dy “krimet” e prokurorit Hajdarmata, Paloka: Përgjoi kriminelët që manipuluan zgjedhjet në Dibër, kërkoi arrestimin e Tahirit

Nënkryetari i PD, Edi Paloka, ndërsa komenton largimin nga drejtësia të prokurorit Besim Hajdarmata, shkruan se ky i fundit u ndëshkua për dy krime të sigurta, që kreu gjatë karrierës së tij: Përgjimin e kriminelëve që manipuluan zgjedhjet në Dibër, e famshmja dosje 184, duke nxjerrë zbuluar gjithë kupolën, filluar nga Rama! Si edhe që kërkoi arrestimin e Tahirit!

Postimi i Palokës

Unë nuk e njoh Besim Hajdarmatën dhe nuk marr përsipër as ta mbrojë për çfare i kanë ngritur si pretendim ata që e shkarkuan sepse nuk kam dijeni për të vërtetën, por kam dijeni për dy “krime” të sigurta të tij:

-Vuri në përgjim kriminelët që manipuluan zgjedhjet në Dibër, e famshmja dosje 184, duke nxjerrë zbuluar gjithë kupolën, filluar nga Rama!

– Kërkoi arrestimin e Tahirit!

Kaq besoj mjafton për tu larguar nga drejtësia e Ramës!

Exit mobile version