Tronditet Berlini! Të shtëna me armë në një parking, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Gjermania, të paktën katër persona janë plagosur nga të shtënat në një parking në lagjen Wedding të Berlinit.

Sipas raportimeve të para të mediave gjermane thuhet se, policia dhe shërbimet e zjarrit kanë kryer operacione në shkallë të gjerë në përgjigje të këtyre sulmeve.

Zyrtarët e departamentit të zjarrfikësve, raportojnë se tre burra dhe një grua u plagosën në incident, ndërsa të katër janë dërguar në spital ku dhe morën trajtimin e nevojshëm mjekësor.