Përfshihen nga flakët dy makina në “Rrugën e Kombit”

Dy makina janë përfshirë nga flakët në Rrugën e Kombit. Policia dhe zjarrfikëset janë në vendngjarje.

Nuk dihet akoma shkaku pse janë djegur automjetet, por paraprakisht nuk raportohet për persona të lënduar.

Dyshohet se ka vetëm dëme materiale. Ndërkohë, një tjetër vatër zjarri ka rënë në Ndrefushas të Rrëshenit, në një sipërfaqe prej 1 hektarë në pemë frutore.

Aktualisht, zjarrfikësja ka vënë nën konrtoll flakët e zjarrit.