Djegia e plehrave helmon qytetarët, reagon Berisha: Fillon nga puna inceneratori Rama-Ahmetaj në Fier!

Plehrat dhe mbeturinat vazhdojnë të digjen në fushën e mbetjeve urbane në Mbrostar të Fierit. Tymi toksik po kthehet në shqetësim për banorët pasi po përhapet favorizuar edhe nga era.

Ndërkohë këtë situatë skandaloze e ka denoncuar edhe ish-Kryeministri Sali Berisha.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Fillon nga puna inceneratori Rama-Ahmetaj ne Fier!

Lexoni mesazhin dhe shikoni videon e qytetarit dixhital. sb

Djegin plehrat në Fier në mes të qytetit, postojeni se na helmuan, ose i djegin kastile që t’i japin tenderin landfillit të ri.