Në pranga 3 zyrtarë të hipotekës së Tiranës

Sipas raportimeve të fundit për mediat, tre zyrtarë të Kadastrës së Tiranës janë vënë në prangat e policisë ditën e sotme me urdhër të Prokurorisë së Posaçme (SPAK) dhe krimit ekonomik.

Mësohet se janë lëshuar urdhër arreste për disa zyrtarë, ndërkohë që operacioni është ende në zhvillim.

Gjithashtu bëhet me dije se janë lëshuar 5 urdhër arreste në total dhe se çështja ka të bëjë mbi dyshime për falsifikim dokumentesh.