Ballina Aktualitet Basha përshëndet Nora Gjakovën për medaljen e Artë: Historike! Kosova po ngrihet...

Basha përshëndet Nora Gjakovën për medaljen e Artë: Historike! Kosova po ngrihet ballëlartë!

Kryetari i PD, Lulzim Basha përshëndet Nora Gjakovën për medaljen e artë në Lojërat Olimpike që po zhvillohen në Tokio.

“Gëzojmë për medalisten e artë Nora Gjakovën dhe për Kosovën”, shkruan Basha në një postim në Twitter.

Postimi i kryetarit Basha

Gëzojmë për medalisten e artë Nora Gjakovën dhe për Kosovën sepse ky nuk është vetëm një sport, por një shtet që nëpërmjet sportit ngrihet ballëlartë në arenën ndërkombëtare dhe na nderon të gjithëve! Historike!

Exit mobile version