Denoncimi: Ben Blushi u merr ujin e pijshëm banorëve për pishinën dhe hotelin e tij në Dardhë

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari i cili shkruan se, Bashkia Korçë në menyrën më korruptive dhe abuzive ka ndërhyrë në ujësjellesin e fshatit Dardhë vetëm per t’i shpënë ujin Ben Bilushit për të mbushur pishinën në shtëpinë e tij dhe për hotelin e tij në Dardhë.

Postimi i ish-Kryeministrit Berisha

Arben Malavita len fshataret pa uje te pijshem!

Ai u merr atyre ujin e pijshem per pishinen dhe Hotelin e tij!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital! sb

Pershendetje zoti Berisha .Dua te denoncoj nje problem mjaft shqetesues . Bashkia Korce ne menyren me korruptive dhe abuzive te mundshme ka nderhyre ne ujesjellesin e fshatit Dardhe vetem e vetem per hesap te Ben Blushit ,per ti shpene ujin Ben Bilushit per te mbushur pishinen ne shtepine e tij dhe per hotelin e Ben Blushit ne Dardhe .Ujesjellesin e kane ndertuar dardharet vete me kontributin e tyre perpara 100 vitesh me mund e djerse ndersa keta kusare sot vjedhin ujin e fshatit dhe banoreve ,Sotiraq Filo hajduti me hajdutin tjeter drejtorin e ujesjellesit Petrit Tare mikun e ngushte te Ben Blushit qe vjen naten ne Dardhe si hajduti e bejn planet mafioze si te shpien ujin ne biznesin e Ben Bilushit. Pervecse banoret e fshatit demtohen ,demtohen dhe bizneset e tjera te cilat jane ngritur me mund e djerse jo me para te vjedhura si Ben Blushi ,shkelje tjeter eshte se kane kaluar tubon e ujit ne prone private me force duke shkateruar pronen private e duke hyre me force ,dhe punimet jane bere pa asnje leje. Po grabiten dhe pronaret .Zullumet e bashkise Korce dhe Raqi hajdutit nuk kane fund ,jane kthyer ne sherbetore dhe zagare te devotshem te Ben Blushit i cili de fakto eshte beu i fshatit Dardhe. Pervecse i shtruan rrugen me kalldrem tani po vjedhin ujin per biznesin e tij .Spak nese ka vullnet te hetoje kete ceshtje korruptive