Pronari i një hoteli koka e bandës së grabitjeve në Sarandë

Policia e Sarandës ka arrestuar dy persona të cilët akuzohen si pjetarë të një bande grabitësish në këtë zonë, ndërsa dy persona të tjerë janë shpallur në kërkim.

Mësohet se koka e bandës është pronar hoteli në Ksamil.

Vangjel Pella pronar i hotel “Marilena” në Ksamil është kapur në cilësinë e kreut të grupit që kryente grabitje ku në përbërje të saj ishin edhe 3 shtetas nga Kosova.

I arrestuar është edhe shtetasi Hilë Memehaj nga Gjakova. Ndërsa në kërkim janë shpallur edhe shtetasit Getoar Mulliqaj dhe shtetasi Nderim Ndrecaj të dy nga Kosova.

Sipas policisë, kjo bandë është konsideruar një ndër më të rrezikshmeve për grabitje.