Ballina Aktualitet Ja kush janë 10 zyrtarët e arrestuar në Bashkinë Lushnje

Ja kush janë 10 zyrtarët e arrestuar në Bashkinë Lushnje

Një operacion i drejtuar nga SPAK dhe i ekzekutuar nga forcat speciale RENEA dhe FNSH ka çuar në arrestimin e 10 zyrtarëve të Bashkisë Lushnje. Ndërkohë është ndaluar edhe Kryebashkiaku Fatos Tushe, i cili dyshohet se ka firmosur leje ndërtimi në kundërshtim me ligjin.

Hetimet kanë përfshirë Kadastrën lidhur me abuzimet me pronat.

Zyrtarët e arrestuar

Flamur Peqini (ish kreu i Inspektoriatit të Ndërtimit në Lushnje)

Xhemal Hasko

Blerta Turuku

Ani Simoni

Andri Mushaj

Margarita Gjermeni

Bujar Murati

Ibrahim Lami

Xhemal Hasko

Gazment Çela

Exit mobile version