Ballina Politikë Basha reagon pas sulmit të Ramës ndaj BE: Autokratët e korruptuar të...

Basha reagon pas sulmit të Ramës ndaj BE: Autokratët e korruptuar të Ballkanit kanë guximin të hedhin fajin te BE!

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar pas sulmit të Edi Ramës ndaj BE-së, se gjoja këta të fundit janë në depresion prandaj nuk pranojnë Shqipërinë.

Basha shkruan se, autokratët e korruptuar të Ballkanit kanë guximin të hedhin fajin te BE për mungesën e përparimit.

Reagimi i kryetarit Basha në Twitter

Ishte një kohë kur zyrtarët e BE-së si Reinhard Priebe folën për shkeljet e autokratëve të Ballkanit mbi Demokracinë dhe Sundimin e Ligjit dhe Kryeministrat e Ballkanit dhe kolegët e tyre u drodhën, reflektuan ose u larguan me votë. Duket se për momentin tavolinat janë kthyer.

Autokratët e korruptuar të Ballkanit kanë guximin të hedhin fajin te BE për mungesën e përparimit, në vend të goditjeve të tyre të tmerrshme ndaj demokracisë dhe sundimit të ligjit. Të flasësh me zë të lartë dhe të veprosh kundër autokracisë është mënyra e vetme për të mbrojtur demokracinë dhe aspiratat e njerëzve në Ballkanit Perëndimor.

Exit mobile version