Lista e deputetëve të dalë nga zgjedhjet e 25 prillit

Deputeti i PKD, Mark frroku dhe Kryeministri Edi Rama, gjate nje seance parlamentare, ku eshte miratuar me 113 vota pro, 2 kunder dhe 2 abstenime, kerkesa e dyte te Prokurorise se Pergjithshme qe kerkon autorizimin e parlamentit per arrestimin e deputetit Mark Frroku, i akuzuar nga drejtesia belge se eshte i perfshirë ne nje vrasje ne vitin 1999./r/n/r/nPrime Minister Edi Rama and lawmaker Mark Frroku, during a parliamentary session.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zyrtarizuar mandatet e 140 ligjvënësve nga zgjedhjet e 25 prillit. Kreu i qeverisë Edi Rama është zyrtarisht deputet në Durrës, ndërsa në Vlorë në vendin e tetë në listë vjen në Kuvend Teuta Ramaj. Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, e cila gjithashtu rezultoi fituese në dy qarqe, ka zgjedhur mandatin e Fierit, duke futur në Kuvend Petrit Vasilin në Tiranë dhe duke lënë jashtë Kejdi Mehmetajn.

Qarku Berat

PD- 2 mandate

Tomor Alizoti

Kasëm Mahmutaj

PS- 5 mandate

Hatixhe Konomi

Bardhyl Kollçaku

Fadil Nasufi

Nasip Naço

Blendi Klosi

Qarku Dibër

PD- 3 mandate

Xhelal Mziu

Kreshnik Çollaku

Dhurata Tyli (Çupi)

PS- 2 mandate

Lavdrim Krrashi

Aurora Mara

Qarku Durrës

PD- 6 mandate

Edi Paloka

Agron Duka

Merita Bakiu

Oerd Bylykbashi

Ferdinand Xhaferaj

Andia Ulliri

PS- 8 mandate

Milva Ekonomi

Alban Xhelili

Jurgis Çyrbja

Klodiana Spahiu

Ilir Ndraxhi

Rrahman Rraja

Lefter Koka

Edi Rama

Qarku Elbasan

PD- 6 mandate

Gazment Bardhi

Flutura Açka

Lefter Gështenja

Dashnor Sula

Luçiano Boçi

Zheni Gjergji

PS- 8 mandate

Evis Kushi

Klevis Xhoxhi

Besian Ajazi

Dasantila Tahiraj

Saimir Hasalla

Florenc Spaho

Luan Duzha

Taulant Balla

Qarku Fier

LSI- 1 mandat

Monika Kryemadhi

PD- 6 mandate

Enkelejd Alibeaj

Eralda Bano (Tase)

Saimir Korreshi

Luan Baçi

Nustret Avdulla

Ilda Dhori

PS- 9 mandate

Erion Braçe

Petro Koçi

Lindita Buxheli

Baftjar Zeqaj

Antoneta Dhima

Bujar Çela

Ismet Beqiraj

Tatiana Piro

Gramoz Ruçi

Qarku Gjirokastër

PD- 1 mandat

Tritan Shehu

PS- 3 mandate

Mirela Kumbaro

Laert Duraj

Bledar Çuçi

Qarku Kukës

PD- 2 mandate

Flamur Hoxha

Isuf Çelaj

PS- 1 mandat

Gerta Duraku

Qarku Lezhë

PD- 4 mandate

Mark Marku

Agron Gjekmarkaj

Lindita Metaliaj

Kastriot Piroli

PS- 3 mandate

Lindita Nikolla

Eduard Ndreca

Shpresa Marnoj

Qarku Shkodër

PSD- 2 mandate

Gledis Çeliku

Meri Markiçi

LSI- 1 mandat

Agron Çela 

PD- 5 mandate

Helidon Bushati

Emilja Koliqi

Ramadan Likaj

Greta Bardeli

Zef Hila

PS- 3 mandate

Edona Bilali

Paulin Sterkaj

Benet Beci

Qarku Vlorë

PD- 4 mandate

Bujar Leskaj

Ina Zhupa

Fation Veizaj

Arbi Agalliu

PS- 8 mandate

Pranvera Resulaj

Anduel Tahiraj

Vullnet Sinaj

Anila Denaj

Niko Kuri

Ilir Metaj

Damian Gjiknuri

Teuta Ramaj

Qarku Tiranë

PSD- 1 mandat

Gertjan Deda

LSI- 2 mandate

Petrit Vasili

Erisa Xhixho

PD- 15 mandate

Lulzim Basha

Jorida Tabaku

Alfred Rushaj

Albana Vokshi

Sali Berisha

Agron Shehaj

Fatmir Mediu

Grida Duma

Shpëtim Idrizi

Belind Këlliçi

Vangjel Dule

Mesila Doda

Dashamir Shehi

Flamur Noka

Orjola Pampuri

PS- 18 mandate

Luljeta Bozo

Najada Çomo

Ornaldo Rakipi

Ogerta Manastirliu

Arben Ahmetaj

Ulsi Manja

Etilda Gjonaj

Arben Pëllumbi

Elisa Spiropali

Belinda Balluku

Toni Gogu

Etjen Xhafaj

Ermonela Valikaj

Xhemal Qefalia

Fatmir Xhafaj

Klotilda Bushka

Alqi Bllako

Eduard Shalsi

Qarku Korçë

PD- 5 mandate

Edmond Spaho

Sorina Koti

Ervin Salianji

Bledjon Nallbati

Seladin Jakupllari

PS- 6 mandate

Enslemvera Zake

Blerina Gjylameti

Ilirian Pendavinji

Ilir Topi

Olta Xhaçka

Niko Peleshi