Aarmohet Roma në prag të ndeshjes Itali-Zvicër, dyshohet për një bombë në stadium

Mediat italiane raportojnë se një alarm për bombë është raportuar në zonën Piazza Mazzini, pranë stadiumit “Olimpico” në Romë. Policia ka mbërritur në vendngjarje duke vendosur perimetrin e sigurisë, ndërkohë që vijon puna e ekspertëve për verifikimin e alarmit të ngritur.

Vlen të theksojmë që në orën 21:00 në “Olimpico” është planifikuar të zhvillohet ndeshja mes Italisë dhe Zvicrës e vlefshme për “Euro 2020”.