Franca nuk ndalet, e nisin si kampionë me fitore dhe spektakël

Franca e nis me fitore dhe spektakël Europianin duke mundur Gjermaninë me rezultatin 1-0. Franca e yjeve ka treguar sonte se është favoritja kryesore për të fituar Kampionatin Europian.

Franca ka shënuar fitore me rezultat 1-0, ndaj Gjermanisë në kuadër të fazës së grupeve në “Euro 2020”.Goli i fitores për Francën u shënua autogolin e Mats Hummels në minutën e 20’.Franca shënoi për 2-0, në minutën e 85’ me Benzeman, por goli i tij u anulua për shkak të pozitës jashtë loje.

Gjermania tentoi qe ta barazonte rezultatin, por nuk kishte forcë që ta thyente mbrojtjen e francezëve.Ndeshjen e radhës Franca e luan ndaj Hungarisë më 19 qershor.Kurse, Gjermania luan ndaj Portugalisë.